24 listopad 2023

Posypywarki na mostach i wiaduktach

zdjęcie: Posypywarki na mostach i wiaduktach / pexels/3694352
pexels/3694352
42 posypywarki pojawiły się na stołecznych mostach, wiaduktach i stromych ulicach, jak np. Belwederska lub Tamka. Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się o godz. 22. Akcja obejmuje 240 kilometrów dróg - poinformował w piątek wieczorem Zarząd Oczyszczania Miasta.
REKLAMA

ZOM przypomniał, że odpowiada tylko za ulice, którymi kursują autobusy miejskie. "To część stołecznych dróg, pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" - podał ZOM.

Warszawski ZOM przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni jezdni i chodników. Monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. "Jeśli będzie taka potrzeba, zlecimy kolejne akcje" - podkreślił ZOM.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce