15 kwiecień 2022

Najprostszy sernik wielkanocny

Święta Wielkiejnocy to czas intensywnych przygotowań, szczególnie dla tych, którzy przygotowują ich część kulinarną. Skoro Święta, to także czas ciast, przy których będziemy spędzać później wspólne chwile z bliskimi. Jednak, by zdążyć przygotować mnogość dań, jakie znajdą się na świątecznym stole proponujemy dziś bardzo szybki i prosty w wykonaniu sernik, który za pomocą świątecznych dekoracji upiększy każdą rodzinną uroczystość świąteczną.
REKLAMA
SPÓD

250 g herbatników lub kruchych ciastek czekoladowych
100 g masła

MASA SEROWA

1 kg gotowego twarogu z wiaderka
3 jajka
3 czubate łyżki mąki pszennej
150 ml kremówki
200 g drobnego cukru

POLEWA

100 g białej czekolady
100 g kwaśnej śmietany
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżka cukru pudru

Zaczynamy od przygotowania tortownicy, którą wykładamy papierem do pieczenia. Na spód wykładamy pokruszone ciasteczka wymieszane z roztopionym, przestudzonym masłem. Podpiekamy w 180 stopniach. W tym czasie przygotowujemy masę serową. Całą zawartość wiaderka twarogu delikatnie miksujemy w misce, dodajemy po jednym jajku, mąkę, cukier i śmietanę kremówkę. Masa może wydać się rzadka, ale tak powinno być.
Pieczemy około godziny w 180 stopniach.
Pod koniec pieczenia przygotowujemy polewę rozpuszczając w garnuszku czekoladę z dodatkiem soku z cytryny, cukru i śmietanki. Mieszamy energicznie na gładką masę. Po wyjęciu ciasta z piekarnika polewamy jeszcze gorące przygotowaną polewą. Po przestygnięciu chłodzimy w lodówce.

Proponujemy ozdobić górę sernika kolorowymi cukrowymi jajkami, malinami czy jadalnymi kwiatami.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany