22 wrzesień 2022

Sześć osób poszkodowanych w wybuchu w koksowni

zdjęcie: Sześć osób poszkodowanych w wybuchu w koksowni / fot. PAP
fot. PAP
Sześć osób zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej; poszkodowani doznali głownie poparzeń – przekazała PAP straż pożarna. Na miejscu pracuje ok. 60 strażaków.
REKLAMA

Jak przekazał rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski, wybuchu doszło w jednej z hal na terenie koksowni "Przyjaźń" JSW Koks SA. "Doszło tam do wybuchu w komorze węglowej pieca, w wyniku wybuchu zniszczony został piec i częściowo budynek hali" - powiedział Kierzkowski.

Dodał, że w budynku było sześciu pracowników z czego pięciu odniosło obrażenia - urazy i oparzenia. Poinformował, że prawdopodobnie będzie konieczny transportu tych osób do szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Z kolei assp. Stefan Flasza z Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej powiedział PAP, że do eksplozji doszło przed 15 w budynku przemiału węgla. „Sześć osób jest poszkodowanych, są to głównie poparzenia” - powiedział strażak.

Na miejscu pracuje 60 strażaków i 15 samochodów z PSP, OSP i zakładowej straży pożarnej.(PAP)

autorzy: Krzysztof Konopka, Marcin Chomiuk

kon/ mchom/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany