26 lipiec 2022

zdjęcie: Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły 48-latka; wniosek prokuratury o areszt / fot. PAP
Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły 48-latka w gminie Jeziorzany (Lubelskie). Prokuratura przedstawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformowała PAP we wtorek po południu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Skierowano też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Poszukiwania właścicieli dwóch agresywnych psów, najprawdopodobniej owczarków belgijskich, rozpoczęły się w sobotę zaraz po odnalezieniu zwłok 48-latka we wsi Skarbiciesz w gminie Jeziorzany.

O znalezieniu właściciela psów poinformowała we wtorek po południu PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. "62-letni Jerzy B. został we wtorek doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia" - przekazała.

Dodała, że podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył krótkie wyjaśnienia, tłumaczył, m.in., że kilka dni temu psy uciekły mu z posesji, próbował je znaleźć, ale mu się nie udało.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ mark/