26 październik 2022

Polski turysta nadal poszukiwany; ratownicy publikują jego zdjęcie

zdjęcie: Polski turysta nadal poszukiwany; ratownicy publikują jego zdjęcie / fot. PAP
fot. PAP
Słowaccy ratownicy górscy od soboty poszukują 54-letniego Polaka, który nie wrócił z samotnej wędrówki w Tatry. Miał przejść ze Ździaru przez Przełęcz pod Kopą do Jaworzyny Tatrzańskiej. W środę ratownicy opublikowali jego zdjęcie prosząc o kontakt osoby, które mogły wiedzieć poszukiwanego.
REKLAMA

54-latek miał w sobotę dotrzeć szlakiem turystycznym do Jaworzyny Tatrzańskiej, gdzie o umówionej godzinie czekał na niego kolega. Gdy turysta tam nie dotarł i nie odbierał telefonu, zaalarmowano ratowników.

Horska Zachranna Służba prosi o kontakt osoby, które spotkały na szlaku poszukiwaną osobę, o kontakt pod słowackim numerem telefonu 18 300.

Słowaccy ratownicy zlokalizowali sygnał telefonu komórkowego zaginionego, który logował się na Słowacji w sobotę pomiędzy godz. 14. a 15. W nocy z soboty na niedzielę ratownicy przemierzyli szlak, którym miał podążać Polak. Poszukiwania były kontynuowane, ale nie natrafiono na żadne ślady.

W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone. (PAP)

autor: Szymon Bafia

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce