17 luty 2021

Do 2022 r. Poczta Polska chce mieć przynajmniej 2000 automatów paczkowych

fot. PAP
Przynajmniej 2000 automatów paczkowych chce mieć do 2022 roku Poczta Polska - powiedział podczas środowej konferencji prezentującej nową strategię prezes firmy Tomasz Zdzikot. Jak podkreślił, Poczta mocno chce postawić na usługi logistyczne.
REKLAMA

"Chcemy postawić na rynki wznoszące - rynek paczkowy, rynek e-commerce, chcemy rozbudowywać wygodną sieć umożliwiającą odbiór przesyłek i paczek w punktach" - zapowiedział Zdzikot.

Jego zdaniem Poczta Polska ma obecnie najbardziej rozbudowaną sieć 13,4 tys. punktów odbioru w kraju. "Współpracujemy z Żabką i Orlenem, chcemy w perspektywie rozwinąć do 20 tys. punktów i zawarliśmy w tym kierunku konkretne umowy" - poinformował prezes Poczty Polskiej.

Zdaniem Zdzikota Poczta Polska do tej pory była rozwijana "właściwie tylko w perspektywie rynku listowego". Obecnie spółka wymaga inwestycji w logistykę, "wydamy dosyć duże kwoty, chcemy mocno postawić na cyfryzację" - powiedział.

Uczestniczący w konferencji podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka ocenił, że rozwój rynku e-commerce w Polsce oraz rozwój cyfryzacji usług pocztowych przyspieszyły w 2020 r. w wyniku pandemii koronawirusa.

"Wraz z cyfryzacją rośnie rynek e-commerce, który wprost jest związany z rynkiem KEP (Kurier, Paczka, Ekspres - PAP) wartym 7 mld zł. Poczta Polska musi znaleźć odpowiedź, jak sobie poradzić na tym rynku. Ma wszelkie instrumenty, żeby być na nim liderem" - ocenił Andrzej Śliwka.

Jego zdaniem Poczta Polska w ciągu swojej 463-letniej historii miała "w DNA dostosowywanie się do zmian". Jak podkreślił, najlepiej pokazała to pandemia.

Poczta Polska to największy operator na rodzimym rynku, zatrudniający ponad 80 tys. pracowników. Jej sieć obejmuje 7600 placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)

mfr/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany