25 wrzesień 2021

W Łodzi rozpoczął się Festiwal Światła Light Move Festiwal

fot. PAP
W piątek rozpoczęła się jedenasta edycja Festiwalu Sztuki Kinetycznej Światła Light Move Festiwal w Łodzi. O godz. 19 na rondzie Solidarności odbyło się otwarcie imprezy, której iluminacje można podziwiać w różnych punktach Łodzi.
REKLAMA

Trzydniowy festiwal zainaugurowała instalacja świetlna, którą można było obejrzeć w piątek od godz. 19 na rondzie Solidarności.

"Kościół św. Teresy stanie się płótnem dla imponującego mappingu Camille Gross i Leslie Epsztein pt. +Connect: Arte Naturae+, opowiadającego o ponownym połączeniu człowieka z Naturą. O godzinie 20:00 i 21:00 w sobotę widowiska dopełni spektakl taneczny pt. +Hulanki+ w wykonaniu Art Color Ballet" - napisał w zaproszeniu Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Przed Teatrem Wielkim na placu Dąbrowskiego w Łodzi instalacjom świetlnym w kształcie dmuchawca towarzyszyć będą imprezy muzyczne. "W sobotę atmosferę rozgrzeje L.U.C z Rebel Babel Ensemble, Biszem i Pauliną Przybysz" - podkreślił Gawlik.

Instalacje iluminacyjne Festiwalu Światła są także w Parku Staszica, w zabytkowych wnętrzach elektrociepłowni EC 1 oraz w wielu punktach miasta. Program Festiwalu Światła w Łodzi dostępny jest na stronie internetowej: www.lmf.com.pl oraz na Facebooku i Instagramie.

Od piątku 24 września do niedzieli 26 września na wielu ulicach w centrum Łodzi zmieniona została organizacja ruchu. Zmiany obowiązują od godz. 18 do 24, m.in. na ulicach w śródmieściu Łodzi i w Nowym Centrum oraz na rondzie Solidarności. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany