6 grudzień 2021

Ratownicy pomogli turyście, który w szortach poszedł na Śnieżkę, a on ukradł im kurtkę

fot. PAP
Ratownicy GOPR pomogli w sobotę wychłodzonemu turyście, który postanowił w samych szortach zdobyć szczyt Śnieżki. Mężczyzna pożyczył kurtkę od jednego z nich i do tej pory jej nie oddał. Sprawa zostanie zgłoszona policji.
REKLAMA

O zdarzeniu ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR poinformowali w poniedziałek w mediach społecznościowych. "Zwykle dzielimy się z wami dobrymi wiadomościami, informujemy o naszych sukcesach, o warunkach w górach, dzielimy się naszą pasją. Jednak dziś musimy wylać trochę goryczy" – napisali.

Jak podkreślili, ostatni weekend przysporzył im sporo pracy; przeprowadzili kilka akcji ratunkowych w trudnych, zimowych, wietrznych warunkach.

"W trakcie sobotnich działań podczas ewakuacji wychłodzonej osoby, turysty, który zdecydował zdobyć szczyt Śnieżki w samych szortach jeden z ratowników pożyczył wychłodzonemu mężczyźnie swoją kurtkę. Ludzki odruch, chęć pomocy drugiej osobie… Po zwiezieniu na dół, poszkodowany poprosił o pożyczenie kurtki jeszcze na +momencik+, by zejść w niej do auta, ubrać swoje ubrania i obiecał, że za chwilkę ją przywiezie. Do dziś nie wrócił" – napisali ratownicy.

Dodali, że wciąż wierzą, iż był to przypadek, a całe zajście wynika z roztargnienia i zwrócili się do turysty z prośbą o zwrot kurtki. "Jest to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy, w ciężkich zimowych warunkach" – zaznaczyli. Zapowiedzieli także, że sprawa zostanie dziś zgłoszona policji. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce