22 czerwiec 2021

Ratownicy SAR interweniowali 34 razy wzdłuż całego polskiego wybrzeża

fot. PAP
Od piątku ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR interweniowali 34 razy wzdłuż polskiego Wybrzeża. Ratownicy apelują o rozwagę nad wodą, bo silny wiatr wypychał osoby pływające na pontonach i materacach w głąb morza.
REKLAMA

Rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR Rafał Goeck powiedział PAP we wtorek, że ratownicy od piątku do południa we wtorek interweniowali 34 razy.

"Najwięcej interwencji dotyczyło osób dorosłych lub dzieci, które na pontonach lub zabawkach pływających zostały przez wiatr wypchnięte w głąb morza i miały kłopot z powrotem na plażę. W ostatnich dniach na wybrzeżu wiał silny wiatr południowy, który powodował właśnie takie zdarzenia. Nasi ratownicy głównie interweniowali w takich sytuacjach" - powiedział PAP Rafał Goeck.

W ciągu weekendu nad polskim wybrzeżem doszło też do dwóch tragicznych wypadków - utonął rybak, który wypadł z usteckiego kutra, z kolei w Łebie utonął mężczyzna.

Nad bezpieczeństwem na polskim Wybrzeżu czuwa 214 ratowników Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany