Broń nie ma przed nimi tajemnic

fot. nadesłane
W minionym tygodniu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziło kurs Dynamic Safety Firearms - bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią palna. W kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z różnych Brygad z całej Polski.
REKLAMA

DSF to nasz autorski kurs, w którym szczególną uwagę zwracamy na odwzorowanie sytuacji taktycznych, które żołnierze mogą spotkać na prawdziwym polu walki. Dzięki organizowanym przez nasze centrum zajęciom szkoleni mają możliwość zyskania nowych kompetencji i umiejętności z bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią palną. - powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT.

Dynamic Safety Firearms (DSF) to pięciodniowy autorski kurs organizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z zakresu bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią na polu walki. Jego głównym zadaniem jest odwzorowanie warunków pola walki.

Osobiście chciałem dostać się już na poprzednie edycję tego szkolenia ponieważ słyszałem o nim bardzo wiele pozytywnych opinii. Jestem zadowolony ponieważ w końcu mi się udało i było warto. Strzelania jakie tu realizujemy nie są codziennością w naszym wyszkoleniu. Dzięki nim mamy możliwość przećwiczenia prowadzenia strzelania z naszej „słabszej” ręki czy też przeprowadzenie dynamicznych strzelań do różnych celów. - dodał uczestnik szkolenia z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

W ramach 5 dniowego szkolenia kursanci prowadzą strzelania zza ukrycia, w ruchu, a także w parach z wykorzystaniem karabinków jak i pistoletów. Ponadto jednym z  głównych założeń kursu jest przygotowanie każdego z kursantów do występowania w roli instruktora, dzięki czemu po powrocie do macierzystej jednostki będzie mógł on przekazywać zdobytą wiedzę następnym Terytorialsom.

W czasie kursu mamy bardzo dużo nowych rzeczy, których nie realizujemy w naszej codziennej służbie. Tutaj miałem możliwość przećwiczenia strzelania zza przesłon, w ruchu czy też strzelania ze „słabszej” tzn. lewej ręki. Kurs jest bardzo dobrze prowadzony i uważam, że każdy żołnierz powinien wziąć w nim udział. - podsumował uczestnik kursu z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza,

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany