Finanse artykuł sponsorowany
20 maj 2021

Jak zmniejszyć rachunki za prąd i nie dać się oszukać? Czyli o instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu

fot. nadesłane
Pewnie zauważyłeś, że po raz kolejny Twoje rachunki za prąd urosły. Nowe opłaty, wyższe ceny i większe problemy. Ile jeszcze wytrzymasz? Na szczęście z pomocą przychodzi fotowoltaika - technologia, która pozwoli Ci przetwarzać darmową energię ze słońca i produkować prąd.
Właśnie dlatego boom na fotowoltaikę w Polsce ani na chwilę nie zwalnia. Tylko w lutym 2021 r. uruchomiono 14 643 nowych instalacji fotowoltaicznych. Łącznie na terenie naszego kraju prąd ze słońca produkuje 400 000 prosumentów. Największe firmy fotowoltaiczne, m.in. takie jak Stilo Energy każdego miesiąca projektują i wdrażają po kilkaset instalacji PV w całym kraju.

Nie bez powodu na rynku powstaje mnóstwo nowych biznesów i brandów, w których ofercie znajdziesz OZE i montaż paneli fotowoltaicznych. Który z nich wybrać? Która firma fotowoltaiczna jest godna zaufania? Na co zwrócić uwagę, decydując się na współpracę z dostawcą fotowoltaiki?
 

1. Kapitał zakładowy w spółkach giełdowych


Life-hack nr 1: sprawdź kapitał zakładowy spółki, która miałaby zamontować instalację fotowoltaiczną w Twoim domu. Przy okazji sprawdź, czy wybrana przez Ciebie firma jest spółką giełdową, której udziałowcy i urzędnicy patrzą na ręce. Nie ma tam miejsca na oszustwa.

Nie chcesz przecież, aby Twoim dostawcą fotowoltaiki była firma-krzak, która za miesiąc zniknie z rynku i ślad w internecie po niej zaginie. Raczej chcesz mieć pewność, że przez najbliższe dziesięciolecia będziesz mieć dostęp do serwisu i wsparcia technicznego z ramienia dostawcy fotowoltaiki lub producentów poszczególnych komponentów.
 

2. Research rynku


Po drugie: nie podejmuj decyzji pochopnie i popytaj znajomych, czy znają jakąś godną polecenia firmę fotowoltaiczną. Odrób pracę domową i zrób porządny research o branży fotowoltaicznej. Porównaj ceny, warunki oferty i komponenty każdej proponowanej Ci instalacji. A propo komponentów...
 

3. Technologia


Firma fotowoltaiczna, podobnie jak każdy biznes związany z nowymi technologiami, powinna być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży OZE. Najnowszym krzykiem mody i szeptem zdrowego rozsądku w świecie fotowoltaiki są mikroinwertery To niewielkie urządzenia, które stanowią serce każdej instalacji fotowoltaicznej - to one przetwarzają energię ze słońca, w prąd, doprowadzany potem do Twoich gniazdek. Mikroinwertery o wiele efektywniejsze (nawet o 20%!) i bezpieczniejsze (nawet o 20 razy mniejsze napięcie w instalacji!) od popularnych w Polsce w poprzednich dekadach inwerterów szeregowych. To właśnie dlatego wypierają one wcześniejsze rozwiązania z rynku OZE.

Wniosek? Przy wyborze firmy fotowoltaicznej, sprawdź, z jakiej ta technologii korzysta, czy obserwuje i wdraża u Klientów technologiczne nowinki, które finalnie pozytywnie odbiją się na Twojej kieszeni i bezpieczeństwie Twojej rodziny.
 

4. Instalacja fotowoltaiczna a bezpieczeństwo


A propo bezpieczeństwa, upewnij się, czy ekipy instalacyjne, odpowiedzialne za montaż fotowoltaiki w domu, mają wszelkie niezbędne certyfikaty i uprawnienia. W tym przypadku w świecie OZE nie ma miejsca na “zrób to sam” i “na chłopski rozum”. Ustawa o OZE wymaga od monterów wiedzy i umiejętności oraz potwierdzających je dokumentów. Wszystko dla Twojego bezpieczeństwa.
 

5. Gwarancja na fotowoltaikę


Zweryfikuj, ile lat gwarancji otrzymasz na Twoją instalację fotowoltaiczną i jej poszczególne elementy. Często “nowi, nieznani” dostawcy kuszą przyszłych prosumentów niższą ceną za całość. Gdy zajrzy się głębiej w ich ofertę, okazuje się, przykładowo, że gwarancja na panele fotowoltaiczne trwa 5 zamiast 20, czy 25 lat, zgodnie z branżowym standardem. Kilkaset, czy nawet kilka tysięcy złotych oszczędności na początku może sprawić, że w kolejnych latach dopłacisz do tej inwestycji drugie tyle, bo zostaniesz ze swoją energią słoneczną na lodzie.
 

Jaka firma do fotowoltaiki?


Wybierz firmę, która dobrze odnajduje się w nowych technologiach, ma długi staż lub/i duże doświadczenie na polskim rynku, zbiera pozytywne opinie, a przede wszystkim zapewni Ci bezpieczeństwo i pewność, że możesz liczyć na jej wsparcie w razie problemów przez kolejne dekady. Przykład? Bardzo proszę.
 

Pewna i sprawdzona firma fotowoltaiczna…


...to Stilo Energy. Pochodząca z Gdańska firma fotowoltaiczna to jeden z największych polskich graczy na rynku OZE i dachowych instalacji PV, notowany na giełdzie NewConnect. Tylko w 2020 roku 100 ekip instalacyjnych Stilo Energy uruchomiło ponad 4000 instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce. Z roku na rok firma 3-krotnie zwiększa swoje obroty - to dowód na to, że coraz więcej osób uruchamia fotowoltaikę ze Stilo Energy. Co więcej Stilo Energy swoje instalacje opiera na mikroinwerterach, o których pisaliśmy powyżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z ich przedstawicielem i uzyskaj bezpłatny audyt i wycenę Twojej instalacji PV.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-09-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany