5 listopad 2019

Koniec kolejek do paczkomatów. InPost wdraża strategię "Go mobile"

fot. nadesłane
Rusza nowa forma odbierania przesyłek w paczkomatach InPostu. Paczkę będzie można odebrać za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym, bez konieczności obsługi panelu dotykowego.
To duże ułatwienie dla osób korzystających z paczkomatów. Nowa strategia „Go mobile” w maksymalny sposób ograniczy czas odbioru przesyłki. Nie trzeba będzie czekać w kolejce do panelu obsługującego urządzenie z paczkami, gdyż w ogóle nie będzie potrzeby go używać. W aplikacji na telefonie wybiera się opcję otwórz skrytkę, która spowoduje niezwłoczne jej otwarcie, niezależnie od tego ile akurat osób będzie odbierało przesyłkę.

Udogodnienie to jest szczególnie istotne w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Osoby, które chcą uniknąć zakupowego szaleństwa w sklepach, już zaczynają kupować prezenty za pomocą sklepów internetowych. Forma odbioru przesyłki w paczkomacie jest dla nich idealnym rozwiązaniem, gdyż paczkę można odebrać w każdym momencie, np. po drodze z pracy. Nie trzeba wyczekiwać w domu na dostawcę. Dla sprzedawców również jest to bardzo dogodna forma dostarczenia sprzedanego towaru.

InPost zapowiada, że do początek udogodnień, jakie czekają użytkowników paczkomatów. Kolejnym etapem ma być również możliwość nadawania paczek przez telefon, bez używania pulpitu. Narzędzie to ma być dostępne w pierwszym kwartale 2020 r.

Firma InPost rozwijając swoje technologie oraz zapewniając jak najkorzystniejsze udogodnienia, zarówno osobom indywidualnym, jak i małym i średnim przedsiębiorcom, pozostaje pionierem innowacyjności w Polsce.

- „Rozwiązanie wdrażane przez InPost to pierwszy krok w kierunku budowy nowego kontaktu firmy z drugą firmą, a także firmy z klientem indywidualnym” – podaje informator serwisu wiadomościhandlowe.pl

Z aplikacji mobilnej będzie można skorzystać testowo już w tym tygodniu. Obecnie około 95% urządzeń jest przystosowanych do tego sposobu skorzystania z nich. Pozostała część zostanie w najbliższym czasie wymieniona. Nadal jednak będzie możliwym korzystanie z paczkomatów w standardowy sposób, czyli za pomocą paneli dotykowych. Nie ma planów na ich zupełne usunięcie.

źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/koniec-kolejek-do-paczkomatow-inpost-wdraza-strate,58243
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
37521
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce