Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem! Daj się porwać wakacyjnej wyobraźni!

Artyści wspierający Kampanię społeczną Legalna Kultura / Danuta Stenka, Anna Dereszowska, Janusz Gajos, Borys Szyc
Z nastaniem wakacji robimy przerwę w warsztatach „Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!”. Uczestnicy programu wykorzystają zdobytą wiedzę podczas letniego wypoczynku.
W trudnych czasach pandemii spotykaliśmy się z uczniami, studentami i kadrą pedagogiczną na wszystkie możliwe sposoby. Warsztaty odbywały się głównie online, ale udało nam się odwiedzić także kilka szkół.


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Środzie Wlkp. Warsztaty w ramach programu Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!

Do programu „Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!” zapraszamy po wakacjach – będzie na Was czekał w nowej odsłonie.
Dla wszystkich tych, którzy na co dzień mają do czynienia z szeroko rozumianą twórczością, którzy korzystają z mediów społecznościowych. Dla wszystkich, którzy chcą korzystać z zasobów kultury zgodne z wolą twórców.
Na pewno warto. Wszak kultura to wspólnota twórców i odbiorców kultury.

Legalną Kulturę wspierają artyści każdego dnia!


Artyści o programie „Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!” / Karolina Gruszka – laureatka nagrody Złote Lwy za najlepszą rolę kobiecą w filmie „Kochankowie z Marony”, Roxana Węgiel – laureatka Konkursu Eurowizji 2018, Wiki Gabor – laureatka Konkursu Eurowizji dla dzieci 2019, Piotr Trojan – laureat Złotego Orła 2021 za główną rolę w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Pamiętajmy, że prawa własności intelektualnej towarzyszą nam na co dzień i na każdym kroku, nie dotyczą tylko artystów i ich twórczości. To prawa dotyczące również nas i naszej codzienności – nauki, korzystania z mediów społecznościowych, tego co fotografujemy i co publikujemy, a także wielu innych aspektów.

Na wakacje do polecamy Wam przyjazny i bardzo przystępny (acz rzeczowy!), interaktywny kurs z prawa autorskiego, który znajdziecie na www.legalnakultura.pl

Do dyspozycji pozostawiamy wiedzę na www.jatorozumiem.pl i Mikser Sztuki, który służy do tworzenia remiksów dzieł sztuki w oparciu o korzystanie z legalnych zasobów udostępnianych w Internecie.

I to właśnie jest wakacyjna propozycja Legalnej Kultury:
Masz duszę artysty? Może nawet o tym nie wiesz. Daj się porwać wakacyjnej wyobraźni!
Zwiedzaj wirtualnie muzea świata i miksuj na wolnych licencjach z Legalną Kulturą!


MIKSER SZTUKI znajdziecie na www.legalnakultura.plProgram Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu
European Union Intellectual Property Office


PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce