7 marzec 2020

Takiej premiery nie było już od dawna! SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER już w kinach

Fot. Cezary Piwowarski, Kino Świat
To był ich wieczór! Nagradzani twórcy, gwiazdorska obsada i tłumy gości na premierze filmu „Sala samobójców, Hejter” Już w kinach
Koronawirus
2946
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
„Bystry i zrobiony z rozmachem” „Dzieło konsekwentne, zrobione bez drżenia ręki, bezlitosne, wysmakowane” „Trzyma do końca” Bernadetta Trusewicz, FDB

„Film, jakiego w Polsce jeszcze nie było” Adrian Luzar, Interia

„Bohater czasów Jokera i Parasite” Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

To było wydarzenie, o którym będzie się mówiło bardzo długo. W czwartek, 5 marca, w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Sala samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasy. Na czerwonym dywanie najjaśniej błyszczał Maciek Musiałowski, który brawurowo zagrał głównego bohatera filmu. Towarzyszyli mu m.in. Vanessa Aleksander, a także Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Adam Gradowski i Julia Wieniawa. Nie zabrakło scenarzysty Mateusza Pacewicza, który z Komasą pracował już wcześniej – przy nominowanym do Oscara „Bożym Ciele”. Dopisali też goście ze świata kultury, mediów i show-biznesu. Na premierze, prowadzonej przez Agnieszkę Woźniak-Starak, pojawiła się m.in. koproducentka filmu Dominika Kulczyk. W tłumie wypatrzeć można było prócz tego m.in. Agnieszkę Holland, Maję Komorowską, Maję Ostaszewską, Jurka Owsiaka, Małgorzatę Foremniak, Katarzynę Warnke i Piotra Stramowskiego, Michała Koterskiego i Marcelę Leszczak, Tomasza Karolaka i Wiolę Kołakowską, Roberta i Monikę Janowskich, Wiktora Zborowskiego i Marię Winiarską, Jowitę Budnik, Aleksandrę Domańską, Andrzeja Pągowskiego, Małgorzatę Ohme, Beatę Tadlę, Kingę Burzyńską, Mariannę Zydek, Katarzynę Zawadzką, Wiktorię Filus, Marię Ruddick, Annę Kalczyńską, Annę Dec, Karolinę Sawkę, Piotra Trojana, Radka Kotarskiego, Bovską, Wojciecha Łozowskiego, Annę Dec, Sandrę Staniszewską, Dorotę Williams i Zofię Domalik.

Film zachwycił widzów oraz wzbudził w nich tyle emocji, że rozmowy w kuluarach trwały do późnych godzin. Internet zalały tysiące recenzji i relacji z wydarzenia. Liczne głosy uznania gości premiery dołączają do komentarzy dziennikarzy i krytyków, którzy od wtorkowego pokazu prasowego chwalą najnowsze dzieło Komasy, publikując wciąż kolejne recenzje, których wyimki cytujemy Państwu w informacji.

Prawdą staje się to, co w ostatnich tygodniach wróżyło wielu – „Sala samobójców. Hejter” to jeden z najważniejszych filmów sezonu, a głośna premiera jest na to najlepszym dowodem!


„Sala samobójców. Hejter”
Już w kinach!

„Najważniejszy film o naszej współczesności, jaki powstał w polskim kinie od dekady, a nawet i więcej” „Dzieło spełnione, nadzwyczajne i wstrząsające, według mnie absolutnie najlepsze w dorobku Komasy” „Maciej Musiałowski - cóż za ogromny talent! Takiego debiutu aktorskiego nie było na naszych ekranach od dawna” Ks. Andrzej Luter, „Więź”

„Intrygujący, przerażający” „Stenka i Koman są fantastyczni” „Jazda obowiązkowa” Paweł Piotrowicz, Onet

„Świetny Maciej Musiałowski” Dawid Muszyński, naEKRANIE

„Historia aktualna do bólu” „Świetni aktorzy” „Największy atut Hejtera to Maciej Musiałowski. Jest magnetyczny” Karolina Stankiewicz, WP

„Wciąga i chwyta za gardło” „Zastanawiacie się, czy warto wybrać się do kina? Przestańcie i kupujcie bilety!” „Angażujący i zmuszający do refleksji seans, o którym będzie w naszym kraju bardzo głośno” Natalia Nowecka, Antyradio

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.


Gatunek: cyber-thriller

Produkcja: Polska 2020

Producent: Naima Film

Koproducenci: dFlights, TVN, Canal+, Coloroffon

Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało”, „Oda do radości”)

Scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”)

Zdjęcia: Radek Ładczuk PSC („Sala samobójców”, „Jesteś Bogiem”)

Obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj”, „Soyer”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Ida”), Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń”, „Listy do M. 3”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque”, „Smok”), Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława”, „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze”, „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie”, „Belfer 2”), Julia Wieniawa („Kobiety mafii”, „Kopciuszek. Historia prawdziwa”).
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
2946
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce