10 październik 2021

Jest wniosek o areszt dla kierowcy biorącego udział w szarpaninie na DK16

fot. PAP
Prokuratura Rejonowa w Iławie skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka, który w piątek wieczorem brał udział w szarpaninie na DK16 w okolicach Laseczna w woj. warmińsko-mazurskim. 22-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.
REKLAMA

"Prokuratura w Iławie po przeanalizowaniu materiału dowodowego zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowy areszt wobec 22-letniego mężczyzny, który brał udział w piątkowym zdarzeniu na DK16. Mężczyźnie temu przedstawiono zarzut zabójstwa" – poinformował PAP prokurator Sławomir Karmowski.

Powiedział, że na tym etapie postępowania nie może ujawnić, czy 22-latek przyznaje się do zarzutu. Dodał jedynie, że sąd ma dobę na rozpoznanie wniosku prokuratora i wszystko wskazuje na to, że rozpatrzy go w poniedziałek.

W piątek po godz. 20.00 na trasie krajowej nr 16 koło Laseczna zatrzymał się na jezdni 59-letni kierowca osobowego opla, a za nim 22-letni kierowca mercedesa ciężarówki. Kierowcy wysiedli z samochodów i na jezdni doszło między nimi do szarpaniny. Policja nie ujawnia, co było powodem sporu obu kierowców.

W trakcie szarpaniny młodszy pchnął 59-latka wprost na maskę wymijającego ich renaulta. Mimo reanimacji 59-latek zmarł.

Policja zatrzymała 22-letniego kierowcę pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Badania wykazały, że był m.in. pod wpływem marihuany. Materiał zebrany przez funkcjonariuszy dał prokuraturze podstawy do zmiany zarzutu na surowszy.

W niedzielę policja z Iławy poinformowała, że szuka świadków tragicznej szarpaniny. Prośbę o kontakt skierowała przede wszystkim do ok. 50-letniego mężczyzny, który udzielał pierwszej pomocy zmarłemu kierowcy opla. Wiadomo, że mężczyzna ten miał lekki zarost i poruszał się ciemnym mercedesem, prawdopodobnie klasy S, a numery rejestracyjne jego auta zaczynały się od liter CG.

Policja prosi także innych ludzi, którzy widzieli to zdarzenie, o kontakt, tel.: 47-73-26-200 (oficer dyżurny w Iławie) lub 608-011-318 (oficer prasowa policji w Iławie). (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany