25 wrzesień 2021

Niedziela słoneczna i ciepła, temperatury do 24 stopni

zdjęcie: Niedziela słoneczna i ciepła, temperatury do 24 stopni / fot. PAP
fot. PAP
Niedziela w całym kraju zapowiada się słonecznie i bez opadów. Jak powiedziała PAP Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu dnia termometry na południowym zachodzie Polski wskażą do 24 stopni Celsjusza.
REKLAMA

W niedzielę rano nad Polską można spodziewać się jeszcze zachmurzenia dużego i lokalnych mgieł, ograniczających widoczność do dwustu metrów. Po wschodzie słońca termometry wskażą od 8-10 stopni na wschodzie do 16-18 stopni na południowym zachodzie. Według Anny Woźniak, z każdą godziną zachmurzenie będzie mniejsze, a temperatura szybko wzrośnie.

"Po pochmurnym poranku nastąpią stopniowe rozpogodzenia. W południe więcej chmur spodziewamy się tylko w okolicach Gdańska. Temperatura maksymalna w dzień to od 15 stopni Celsjusza na wschodzie, 19 w centrum, do 24 stopni na południowym zachodzie. W tę niedzielę nigdzie nie przewidujemy opadów deszczu" - powiedziała Woźniak.

Dodała, że będzie wiał też słaby wiatr, początkowo z kierunków północnych, a następnie wschodnich i południowo-wschodnich. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-26 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany