7 wrzesień 2021

środa pogodna; na przeważającej większości kraju temperatury powyżej 20 stopni

zdjęcie: środa pogodna; na przeważającej większości kraju temperatury powyżej 20 stopni / fot. PAP
fot. PAP
Środa będzie kolejnym pogodnym dniem z temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza na przeważającej części kraju - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, środa już od rana będzie słoneczna w całej Polsce. Jednie w dolinach Sudetów mogą lokalnie utrzymywać się mgły ograniczające widoczność do trzystu metrów. Po wschodzie słońca temperatura wyniesie od 5 st. C na Podlasiu, do 9 st. C w centrum i 12 st. C nad morzem i zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, wiejący z kierunków południowych.

"Zapowiada się kolejny, ciepły i słoneczny dzień tego tygodnia. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura w ciągu dnia dojdzie 19 stopni. Na pozostałym obszarze kraju termometry wskażą ponad 20 kresek. Na zachodzie może to być nawet 26 st. C. Wiatr będzie słaby z kierunków południowych. Nieco mocniej może wiać na Wybrzeżu i górach. W Sudetach siła wiatru w porywach może dochodzić do 60 km/h" - powiedziała Dąbrowska. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-26 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany