4 maj 2021

Synoptyk IMGW: wtorkowa noc wietrzna i deszczowa; na termometrach 8-13 st. C

fot. PAP
Tyko na południowym zachodzie kraju we wtorek w nocy nie będzie padało. Wieczorem padać będzie w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, a w nocy strefa opadów przemieści się w głąb kraju - podał PAP dyżurny synoptyk IMGW Kamil Walczak.
REKLAMA

"Obecnie opady deszczu występują na północy i zachodzie, ale w nocy będą się przemieszczać w głąb kraju. Dzisiejsza noc bez deszczu będzie tylko na południowym zachodzie. Tam po południu będzie trochę słońca i w nocy powinno być pogodnie" – przekazał PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak. Dodał, że pogodnie będzie m.in. w Krakowie, Lublinie i Rzeszowie.

Synoptyk powiedział, że na północnym-zachodzie kraju mogą we wtorek wieczorem i w nocy wystąpić burze, będzie wiał także porywisty wiatr. "Wietrznie będzie szczególnie nad morzem. Silny wiatr będzie doskwierał także w rejonach podgórskich. Jego prędkość może dochodzić do 70 km/h" – podał ekspert IMGW.

Temperatura wieczorem w większości kraju wynosić będzie ok. 8-13 stopni. W nocy w woj. lubuskim i wielkopolskim słupki na termometrach pokażą maksymalnie 4 st. C, ale na Podkarpaciu i w Małopolsce będzie to około 10 st. C.

We wtorek wieczorem temperatura spadnie, ale będzie się w większości kraju utrzymywać na poziomie powyżej 10 stopni. Mniej będzie tylko w Suwałkach i okolicach Olsztyna.

Z danych IMGW wynika, że we wtorek wieczorem w Sudetach zaczął padać śnieg. "Jest tam jeden stopień poniżej zera, śnieg prószy i ma szansę utrzymać się w najbliższych dniach. W środę śnieg spadnie również w Tatrach" – podał Kamil Walczak. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany