29 lipiec 2021

Tu powstaje piękny most, zwiększą się szanse rozwojowe całej Sądecczyzny

fot. PAP
W Kurowie powstaje piękny most, który tworzy nowe perspektywy; zwiększą się szanse rozwojowe całej Sądecczyzny; aby tak się stało, potrzebujemy drogi ekspresowej S75, o którą od dawna zabiegają parlamentarzyści PiS - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA

Szef rządu złożył w czwartek wizytę w Kurowie (woj. małopolskie) na terenie budowy mostu na Dunajcu. "Powstaje piękny most w Kurowie, niedaleko Nowego Sącza. Dla nas, patrząc z perspektywy wdrażania projektów inwestycyjnych Polskiego Ładu, to jednocześnie most, który tworzy nowe perspektywy" - powiedział Morawiecki. Podkreślił, że w Polsce jest tylko kilka mostów typu extradosed.

"Gwarantujemy zwiększone możliwości dla przedsiębiorców, zwiększone możliwości gospodarcze dla całego regionu, dla pięknej Sądecczyzny (...). Tu powstaną rozwiązania komunikacyjne, które zwiększą szanse rozwojowe całej Sądecczyzny. Aby tak się stało potrzebujemy drogi ekspresowej S75, o którą już od dana zabiegają parlamentarzyści PiS" - dodał Morawiecki.

Jak zauważył, "są niestety dziś protesty społeczne, które uniemożliwiają budowę tej drogi". Tymczasem - mówił - jest to droga niezwykle potrzebna, na którą w programie budowy dróg krajowych przeznaczonych jest obecnie ponad 3 mld zł.

Premier zwrócił się też do samorządowców, którzy - jak mówił - w większości popierają tę inwestycję, "ale nie wszyscy, są tacy, którzy cały czas jeszcze protestują". Podkreślił, że droga S75 "dla całej Sądecczyzny jest drogą ogromnej szansy, wyrwania się z pułapki średniego dochodu, w którą Polska wpadła 10-20 lat temu, z której właśnie dziś, dzięki Polskiemu Ładowi, wyrywamy się na naszych oczach".

Nowy most na Dunajcu w Kurowie ma ułatwić podróż z Brzeska do Nowego Sącza i w kierunku odwrotnym. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje udostępnienie go dla ruchu w październiku tego roku, jeżeli tylko warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w prowadzeniu prac. Obecnie zaawansowanie wszystkich prac wynosi 81 proc., w tym mostowych ponad 90 proc., a drogowych 78 proc. (PAP)

autorki: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Małgorzata Wosion-Czoba

sdd/ wos/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany