21 wrzesień 2020

MRiRW: sukces arabskich koni polskiej hodowli podczas championatu w Pradze

fot. PAP
Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się w ostatni weekend w Pradze rozegrano siedem championatów; w pięciu spośród nich polskie konie zdobyły 4 medale złote, 5 srebrnych i 3 brązowe - poinformował w poniedziałek resort rolnictwa.
REKLAMA

Ministerstwo dodało, że podczas imprezy polskie araby zdobyły tytuły: "Najwyżej ocenionej klaczy", "Najwyżej ocenionego ogiera" oraz "Za najlepszy ruch pokazu". Tytuł "najlepszego hodowcy" przyznany został Stadninie Koni w Michałowie.

"Według obserwatorów Europejski Championat Koni Arabskich zdominowany został rozgrywką koni polskiej hodowli. Już dziś uznają oni rok 2020 za jeden z najlepszych w historii" - podkreślił cytowany w komunikacie pełnomocnik ministra rolnictwa ds. hodowli koni Tomasz Chalimoniuk.

Resort poinformował ponadto, że podczas wydarzenia w Pradze, swoją wartość potwierdził roczny ogierek "Ferrum", który oczarował skład sędziowski i zdobył złoto. Ogierek "Ferrum" na tegorocznym Narodowym Pokazie Koni w Janowie Podlaskim zdobył tytułu "Best in show".

"Europejski championat potwierdził to, co wszyscy widzieli już podczas tegorocznego pokazu w Janowie Podlaskim, że Polska jest nadal jednym z liderów hodowli tych pięknych i wspaniałych zwierząt" - ocenił Chalimoniuk. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
202579
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany