19 listopad 2021

Złam stereotypy - kampania społeczna - przyjaźni seniorom

Tarnowska Fundacja Kromka Chleba prowadzi kampanię społeczną „Przyjaźni seniorom”. Jej celem jest kształtowanie empatycznych postaw wobec osób starszych i przełamywanie dotyczących ich stereotypów. Musimy zrozumieć ich marzenia i pomóc w ich spełnieniu. Musimy stworzyć im przestrzeń do życia i do radości. Organizatorzy kampanii mają jednak również propozycje dla samych seniorów.
REKLAMA
Pierwszą z nich jest cykl dziewięciu internetowych wykładów dotyczących bezpieczeństwa – finansowego, zdrowotnego i społecznego.

Wykładowcy będą tłumaczyli, jak chronić się przed oszustwami i manipulacjami, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak sobie radzić w czasach pandemii. Pojawią się jednak również inne zagadnienia, takie jak poszukiwanie ochrony prawnej, prawa konsumenckie i zarządzanie budżetem domowym.

Druga propozycja to organizowane w Tarnowie dwudniowe warsztaty kulinarne, dzięki którym będzie można wzbogacić swoje menu i nauczyć się przygotowywania prostych, dobrze zbilansowanych potraw. Warsztaty poprowadzi Alicja Rokicka autorka czterech książek kulinarnych.

Trzecia propozycja skierowana jest do rodzin seniorów, a zwłaszcza do ich wnuków – plebiscyt na superdziadka lub superbabcię. Jeśli w waszej rodzinie jest starsza osoba wyróżniająca się aktywnym, kreatywnym podejściem do życia i wnosząca nową jakość do życia swoich wnuków, do 30 listopada można zgłosić jej kandydaturę pod adresem fundacja@kromkachleba.pl z dopiskiem „Zgłoszenie konkurs”.

Superbabcia i superdziadek, którzy wygrają w internetowym plebiscycie, wezmą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej oraz w audycji na antenie Radia RDN.

Więcej informacji na stronie:  https://kromkachleba.pl/pl/seniorzy

Fundacja Kromka Chleba zrobiła już wiele dobrego dla ludzi – bezdomnych, chorych, uzależnionych, starych i młodych. Kampania „Przyjaźni seniorom” to nowy, piękny rozdział w jej historii. Warto z niej skorzystać. Warto ją wesprzeć.

Zadanie pn. „Przyjaźni seniorom - Fundacja Kromka Chleba na rzecz kształtowania empatycznych postaw wobec osób starszych" jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany