patronat medialny

Drużyna Czarnych Połaniec najlepsza w tegorocznej edycji Świętokrzyskich Orłów

fot. Jakub Iwański
Drużyna Czarnych Połaniec wygrała tegoroczny finał turnieju „Świętokrzyskie Orły” – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski 2022 w Jędrzejowie. Drużyna z Połańca była najlepsza wśród szesnastu zespołów, które wystąpiły w imprezie finałowej.

Serdecznie gratuluję wszystkim drużynom, które wystąpiły w całym cyklu „Świętokrzyskich Orłów”, a w szczególności zwycięzcom z Czarnych Połaniec. Myślę, że poziom rozgrywek mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców, ale przede wszystkim chciałabym podkreślić pasję, tak widoczną u tych małych piłkarzy. Jestem dumna, że mogłam wesprzeć tak świetną imprezę, a najlepszą nagrodą dla wszystkich, którzy brali udział w świetnej organizacji tych turniejów, były uśmiechy dzieciaków – mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która objęła patronat honorowy nad rozgrywkami.

W finale turnieju w Jędrzejowie Czarni Połaniec pokonali Siarkę Tarnobrzeg 5:1. Trzecie miejsce zajął zespół Galaktycznych Kanarków KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po wygranej 2:1 z drużyną Pas Skarżysko. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Żelazowski (Galaktyczne Kanarki KSZO Ostrowiec Św.), najlepszym bramkarzem Jakub Szczytyński (Siarka Tarnobrzeg), a puchar fair play otrzymała drużyna Pas Skarżysko II. Przyznano także jeszcze dwie inne nagrody indywidualne – najdzielniejszym zawodnikiem uznano Krystiana Ludewa (Pas Skarżysko II), a najsympatyczniejszą zawodniczką Marikę Głowacką (Aktywni Junior Czarni Połaniec).

Organizatorzy – Fundacja Aktywni dla Polski – przygotowali dla uczestników i widzów sporo atrakcji. Był koncert muzyczny Antonego Esci, były pokazy tancerek z DanceAcademy, a także pokaz piłkarskich sztuczek w wykonaniu znanego piłkarskiego tiktokera Łukasza Chwiediuka. Zorganizowano też całą masę animacji, a sporą atrakcją było losowanie piłek z autografami byłych reprezentantów Polski Radosława Majewskiego i Sławomira Peszki.

Wszystko wyglądało naprawdę bardzo profesjonalnie i jestem przekonana, że na długo zapadnie w pamięci młodych zawodników. Mam nadzieję, że wielu z nich jeszcze bardziej pokochało futbol i będzie trenować jeszcze z większą ochotą – dodaje minister Krupka.

Kolejną edycję wojewódzkiego turnieju mamy za sobą. Wysoki poziom organizacyjny i doskonała oprawa to wyróżniki, na które wszyscy powinni zwracać uwagę przy eventach dla dzieci. Cieszę się, że Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznacza tyle środków na organizację wydarzeń w naszym województwie i że jest coraz więcej organizacji, klubów i stowarzyszeń, które umieją po nie sięgać. Dziękuje wszystkim koordynatorom lokalnym. Szczególne gratulacje składam na ręce dzieci z Czarnych Połaniec oraz trenerów tej drużyny z Maciejem Witkiem na czele, którzy zgarnęli główne trofeum tegorocznej edycji – mówi Łukasz Korus, jeden z inicjatorów rozgrywek.


W ramach „Świętokrzyskich Orłów”, oprócz finału, odbyło się sześć turniejów eliminacyjnych – w Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Staszowie i Jędrzejowie. W trakcie turniejów w Świętokrzyskiem promowane były wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu. W trakcie każdego z turniejów kultywowana była bowiem pamięć o regionalnych polskich bohaterach. W przerwach między meczami i rywalizacją na boisku, w ramach dodatkowej aktywności, młodzi zawodnicy i kibice mogli wziąć udział w Sportowym Pikniku Wolności. Cykl turniejów został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany