16 sierpień 2022

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu na żywo w Motowizji

zdjęcie: Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu na żywo w Motowizji / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Na stadionie MOSiR-Bystrzyca w Lublinie odbędzie się tegoroczny finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Reprezentanci siedmiu drużyn zawalczą w zawodach, które na żywo będzie można zobaczyć na antenie Motowizji.
REKLAMA
Historia MMPPK sięga 1980 roku, kiedy to na stadionie Polonii Bydgoszcz rywalizowali zawodnicy do lat 23. Wtedy zwycięstwo trafiło w ręce żużlowców gospodarzy. Po dwóch latach przerwy Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych zaczęto organizować ponownie, tym razem dopuszczając juniorów, którzy nie mają jeszcze 21 lat. W takiej formie MMPPK odbywa się do tej pory.

Rok temu w Częstochowie zwyciężyli reprezentanci Motoru Lublin - Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak oraz Jan Młynarski. Drużyna z Lubelszczyzny nie musiała martwić się o awans do tegorocznego finału, ponieważ jest jego gospodarzem.

Inne kluby musiały się zmierzyć w trzech turniejach - jeden z nich był transmitowany na antenie Motowizji. Na stadionie w Gnieźnie awans wywalczyły Maszewski GKM Grudziądz oraz Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Zawody w Rzeszowie pewnie wygrali zawodnicy Włókniarza Częstochowa, a drugie miejsce przypadło WTS Sparcie Wrocław. Po zaciętych zawodach w Zielonej Górze ostatnie miejsca w finale trafiły do reprezentantów Arged Malesa Ostrów Wielkopolski i Fogo Unii Leszno.

Te siedem klubów zawalczy o tytuł Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Początek transmisji na antenie Motowizji w środę, 17 sierpnia o 15:40.
 
  •  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu - FINAŁ – Lublin – transmisja – 17 sierpnia, godz. 15.40
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany