17 marzec 2021
patronat medialny

Nowe ścieżki biegowe w Bieszczadach!

fot. nadeslane
Pasjonaci biegania po górach będą mogli cieszyć się ponad stu czterdziestoma kilometrami tras biegowych. Ścieżki zostaną wyznakowane przez Fundację Bieg Rzeźnika w ramach projektu “Bieszczadzkie Trasy Biegowe na pograniczu polsko-słowackim” i poprowadzą śladami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów: Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Maratonu Bieszczadzkiego oraz Dychy na Jeleni Skok.
REKLAMA
4 marca 2021 w Rzeszowie Fundacja Bieg Rzeźnika podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska na realizację projektu “Bieszczadzkie Trasy Biegowe na pograniczu polsko-słowackim”, którego głównym założeniem jest wykonanie w oparciu o istniejące szlaki turystyczne tras biegowych rozpoznawanych w kraju i zagranicą. Szlaki te sprzyjać będą rozwojowi aktywnej turystyki w Bieszczadach.

Projekt zakłada wytyczenie i oznaczenie około 141 km ścieżek biegowych łączących istniejące szlaki, ścieżki i dukty leśne w gminie Cisna oraz na szlaku granicznym na odcinku od Balnicy do Rabiej Skały.

“Poprowadzenie ścieżek trasami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów: Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Dychy na Jeleni Skok oraz Ultramaratonu Bieszczadzkiego spowoduje, że biegacze będą się na nich przygotowywać do udziału w imprezach biegowych, przyjeżdżać na obozy sportowe, podejmować własne wyzwania pokonania tych tras”

- mówi Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wykorzystania przyrodniczego i kulturowego potencjału pogranicza polsko-słowackiego, popularyzacja wybranych szlaków a równocześnie wyciągnięcie biegaczy turystów na szlaki, które w sporej części leżą poza najbardziej uczęszczanymi i popularnymi destynacjami.

Główne rezultaty projektu to stworzenie Bieszczadzkich Tras Biegowych wraz z elementami małej architektury turystycznej oraz działania promujące dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze pogranicza (między innymi konferencje, transgraniczne spotkania lokalnych liderów).

Projekt realizowany będzie wspólnie ze słowackim Partnerem: Obec Ulič .

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany