patronat medialny

Ogólnopolski Dzień Boksu odbędzie się w Warszawie. Cała masa atrakcji!

fot. nadesłane
To będzie niezwykła gratka dla miłośników boksu w każdym wieku! 15 października w Warszawie odbędzie się „Ogólnopolski Dzień Boksu”, a hala Torwar będzie w tym czasie największą i najważniejszą bokserską areną w Polsce.
Na płycie najsłynniejszej warszawskiej hali powstaną trzy profesjonalne ringi wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia do treningu, m.in. tradycyjne bokserskie gruszki, ale również nowoczesne worki bokserskie z czujnikami. – Nasza impreza oprawą i nowinkami technicznymi będzie dorównywać zawodowym galom bokserskim, a w hali pojawią się największe gwiazdy polskiego boksu – mówi Robert Mateusiak, prezes Fundacji „Tradycja Olimpijska”.

Krzysztof Głowacki, polski bokser, były dwukrotny mistrz świata World Boxing Organization w wadze junior ciężkiej jest zachwycony organizacją „Ogólnopolskiego Dnia Boksu”.

Każda taka impreza sprzyja popularyzacji tego pięknego sportu, jakim jest przecież boks. Muszę powiedzieć, że z zazdrością spoglądam na młodych adeptów boksu, bo w czasach, gdy ja zaczynałem jako dzieciak swoją przygodę z boksem, nie było tak świetnych imprez. Brawo, mam nadzieję, że zwłaszcza młodzież tłumnie odwiedzi warszawski Torwar – mówi Krzysztof Głowacki.

W imprezie mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Zapraszamy wszystkich, od siedmiu do stu lat. Zorganizowane zostaną liczne pokazy, zabawy, animacje i treningi, ale najważniejsza będzie możliwość czynnego uczestnictwa w bokserskich konkurencjach. Chcemy pokazać, jak przyjemne i łatwe jest uprawianie tej dyscypliny sportu, a pozornie trudne i niebezpieczne ćwiczenia, dzięki wskazówkom wykwalifikowanych trenerów, mogą okazać się bardzo proste – dodaje Mateusiak, pięciokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich w badmintonie.

Głównym celem „Ogólnopolskiego Dnia Boksu” jest popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i osoby dorosłe. To olbrzymie przedsięwzięcie ma zarazić Polaków bez względu na wykonywany zawód czy wiek do uprawiania boksu pod różnymi postaciami. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną zajęcia, konkursy, turnieje, animacje i szkolenia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych i osób starszych.

Oczywiście impreza sportowa to przede wszystkim rywalizacja, dlatego każdy z uczestników za wzięcie udziału w ćwiczeniach zbierać będzie punkty, za które później otrzyma sportowe nagrody. Rywalizacja prowadzona będzie w różnorakich ćwiczeniach bokserskich w trzech dziecięco-młodzieżowych kategoriach wiekowych, czyli od siedmiu do dziewięciu, od dziesięciu do trzynastu oraz od czternastu do siedemnastu lat, a także dla dorosłych. Najlepsi, którzy zbiorą największą liczbę punktów, otrzymają puchary oraz medale. Ich wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gwiazdorskiej gali bokserskiej w iście olimpijskiej oprawie – mówi Robert Mateusiak.

Imprezie towarzyszyć będzie szereg innych atrakcji, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o rehabilitacji poprzez boks, czy spotkać się z psychologiem sportowym. W hali Torwar stanie również wystawa upamiętniająca polskich mistrzów bokserskich. Zorganizowane zostaną także warsztaty „Boks dla Pań”.

Organizacja „Ogólnopolski Dzień Boksu” została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany