3 wrzesień 2021
patronat medialny

Przed nami sportowe święto dla dzieci i młodzieży w Warszawie!

fot. Marcin Gadomski
Przed nami sportowe święto dla dzieci i młodzieży w Warszawie! 4 września w stolicy odbędzie się Festiwal Biegowy, w którym rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych.
Impreza, organizowana przez Fundację „Orły Sportu”, będzie ostatnią w cyklu Festiwali Biegowych, które od maja odbywały się w kilku województwach. Młodzi sportowcy rywalizowali już w wielkopolskich Złotowie i Władysławowie, pomorskim Pucku i we Wrocławiu. Tym razem uczniowie biegać będą na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

Cieszymy się, że mogliśmy dać możliwość złapania sportowego bakcyla i rywalizacji młodym biegaczom. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej frekwencji i liczymy, że w Warszawie również na starcie stanie sporo uczestników – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji „Orły Sportu”.

W sumie w pięciu Festiwalach ma wziąć udział ponad sześciuset uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy rywalizują w biegach na 1000 i 3000 metrów w kategoriach dziewcząt i chłopców, a na mecie czekają na nich medale i upominki. Każdemu Festiwalowi Biegowemu towarzyszy festyn, w ramach którego – oprócz gry, animacji, zabaw i poczęstunku – odbywa się spotkanie ze znanym sportowcem. W Warszawie z młodymi biegaczami spotka się brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio Malwina Kopron.

Te spotkania dla dzieci są bardzo cenne, bo przecież niecodziennie zdarza się im rozmawiać ze sportowcem, którego znają z telewizji. Jestem pewien, że właśnie rozmowa, możliwość zadania pytania, czy nawet tylko wspólne zdjęcie może dać tym dzieciakom sporo radości i zachęcić je do uprawiania sportu – dodaje prezes Wosik.

Podczas Festiwalów Biegowych młodzi sportowcy mieli już okazję spotkać m.in. uczestników ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Np. w Pucku z młodzieżą spotkał się czołowy polski kulomiot Konrad Bukowiecki.

Sport jest bardzo ważny z wielu powodów, nie tylko dla zdrowia, ale także pomaga choćby w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji społecznych. Sport młodych ludzi uczy nie tylko rywalizacji w gronie rówieśników, ale także samodyscypliny, umiejętności dążenia do celu i życia w grupie oraz szacunku dla drugiego człowieka – mówi Bukowiecki.

Wciąż jeszcze można zapisywać się do udziału w Festiwalu Biegowym w Warszawie. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.orlysportu.pl/rekrutacja

Organizację Festiwali Biegowych dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany