22 wrzesień 2021

Tuż przed inauguracją Expo 2020 w Dubaju ubywa miejsc, gdzie noszenie maseczki jest obowiązkowe

fot. Ministerie van Buitenlandse Zaken/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Zjednoczone Emiraty Arabskie ograniczają listę miejsc, gdzie wymagane jest zasłanianie maseczką nosa i ust – poinformowała w środę Agencja Reutera. Oficjalne statystyki na temat liczby zakażeń SARS-Cov-2 podają coraz bardziej optymistyczne dane.
REKLAMA

1 października startują światowe targi Dubaj Expo 2020. Spodziewanych jest 25 mln gości z całego świata. Każdy uczestnik, który ukończył 18 rok życia jest zobligowany do okazania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko Covid-19 lub negatywnego wyniku testu.

Dotychczas maseczki były obowiązkowe w miejscach publicznych i w gronie przedstawicieli różnych gospodarstw domowych poruszających się prywatnymi pojazdami.

Nowe regulacje dopuszczają zdjęcie maseczki podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych w miejscach publicznych, na basenach, na plażach, w salonach fryzjerskich i w centrach medycznych podczas leczenia, pod warunkiem zachowania dwumetrowego dystansu społecznego.

Rozluźnienie obostrzeń wynika z systematycznego spadku liczby zachorowań obserwowanego od początku lipca – wyjaśnił Krajowy Urząd ds. Zarządzania Kryzysowego i Katastrof w oświadczeniu dla Emirackiej Agencji Informacyjnej WAM. Dodał, że „władze lokalne powinny umieszczać odpowiednie znaki informacyjne tam, gdzie poruszanie się bez masek jest dozwolone”. (PAP)

mnw/ tebe/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce