4 maj 2021

PLL LOT: nie latamy do Brazylii, RPA, a loty do Indii tylko w formule cargo

fot. PAP
PLL LOT nie realizuje połączeń z Polski do Brazylii, RPA, a loty do Indii w 100 proc. są rejsami cargo - przekazał we wtorek PAP rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.
REKLAMA

Szef MZ Adam Niedzielski przekazał we wtorek, że w przypadku osób przylatujących z Indii, RPA i Brazylii nawet szczepienie nie będzie zwalniało z konieczności odbycia kwarantanny. Szef GIS poinformował, że od ponad tygodnia służby sanitarne współpracują ze Strażą Graniczną ws. monitoringu przyjezdnych.

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski powiedział PAP, że narodowy przewoźnik nie wykonuje rejsów do Brazylii, RPA, a loty PLL LOT do Indii od dłuższego czasu są lotami 100 proc. cargo.

W ostatnim czasie lawinowo wzrosła liczba nowych zakażeń w Indiach, dobowy przyrost zakażeń jest najwyższy na świecie. W sobotę tamtejszy resort zdrowia informował o ponad 401 tys. nowych przypadkach w ciągu doby, a z powodu Covid-19 zmarły tam 3523 osoby. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy, w ramach kolejnej fali epidemii, liczba infekcji zwiększyła się o 7,7 mln, co kontrastuje z poprzednim okresem, gdy ponad siedmiomilionowy przyrost zakażeń rozciągnął się na prawie pół roku. Więcej przypadków wykryto jedynie w USA, a ofiar śmiertelnych - tylko w USA i Brazylii. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany