17 październik 2021

Rusza sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach

fot. PAP
W poniedziałek brygady remontowe rozpoczną konserwację napędów, lin i kanap wyciągów na Czantorię w Ustroniu. Z początkiem listopada ruszą przeglądy na Mosornym Groniu z Zawoi i Dębowcu w Bielsku-Białej.
REKLAMA

Właściciele kolei na Czantorię w Ustroniu podali w niedzielę, że konserwacja potrwa do 19 listopada. Będzie można jednak z niej skorzystać w soboty i niedziele.

Polskie Koleje Linowe poinformowały, że z początkiem listopada brygady remontowe rozpoczną przegląd wyciągu kanapowego na Mosorny Groń w Zawoi. Potrwa do końca miesiąca. Z kolei konserwacja należącej do PKL kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim rozpocznie się 15 listopada. Wagoniki wrócą na swój tor 27 listopada.

Gondolowa kolej linowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej podała, że przegląd ruszy 15 listopada i potrwa do końca miesiąca. Z kolei wyciąg na Dębowiec będzie konserwowany przez trzy tygodnie począwszy od 1 listopada

Dokładniejszych terminów przeglądów nie podali jeszcze właściciele szczyrkowskich kolei na Skrzyczne oraz gondoli na Halę Skrzyczeńską. Odbędą się one w listopadzie. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany