3 grudzień 2021

W Zakopanem powstaje wielka scena na Sylwestra Marzeń z TVP

fot. PAP
Na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozpoczęło się montowanie wielkiej sceny na Sylwestra Marzeń z TVP. Na razie nie wiadomo, kto wystąpi pod Giewontem i ile osób będzie wpuszczonych na widownię. Imprezę zgłoszono na 30 tys. osób, ale te liczby mogą być inne z uwagi na obostrzenia – powiedział PAP burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.
REKLAMA

Głównym organizatorem Sylwestra jest Telewizja Polska. Miasto zapewniło teren imprezy na Górnej Równi Krupowej.

"Teren został użyczony na czas imprezy i taką umowę na użyczenie z telewizją już podpisaliśmy. Ekipy już rozpoczęły montowanie sceny. Jesteśmy natomiast w trakcie rozmów z TVP w sprawie uzgodnienia szczegółów organizacji koncertu" – powiedział PAP burmistrz Zakopanego.

Jeżeli chodzi o sam koncert i występy gwiazd w noc sylwestrową w Zakopanem, to szczegóły jeszcze nie są znane. Nie wiadomo też, jakie koszty organizacji będą po stronie miasta.

"Zależy nam na tym, żeby powitanie nowego roku pod Giewontem odbyło się nie tylko zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale i zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, które z tygodnia na tydzień się mogą zmienić. Jak zapadną już ostateczne decyzje ze strony rządowej co do obostrzeń, to wówczas ogłosimy, ile osób będzie mogło wziąć udział w koncercie" – wyjaśnił burmistrz.

Sylwester Marzeń z TVP jest organizowany w Zakopanem od 2016 roku. Na scenie pod Giewontem w poprzednich latach występowały takie gwiazdy jak np. Natalia Oreiro, Luis Fonsi, Modern Talking, Ricchi e Poveri, Al Bano, Boney M., Dr Alban, Oceana, Shaun Baker oraz gwiazdy polskiej estrady: Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, Sławomir, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra czy Bayer Full. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce