21 czerwiec 2020

Sondaż IBRIS-u dla Onetu: sytuacja gospodarcza i zdrowie najważniejszymi tematami kampanii

fot. PAP
Sytuacja gospodarcza po pandemii to zdaniem 57 proc. badanych najważniejszy temat kampanii wyborczej. Z kolei 39,8 proc. ankietowanych za ważny temat uznało bezpieczeństwo zdrowotne w związku z pandemią – wynika z opublikowanego w niedzielę przez portal Onet.pl badania IBRIS-u.
REKLAMA

Ankieterzy IBRIS-u zapytali Polaków o trzy najważniejsze tematy kampanii wyborczej. Według 57 proc. badanych jest to sytuacja gospodarcza po pandemii. Niewiele mniej osób – 39,8 proc. – do najważniejszych tematów zaliczyło bezpieczeństwo zdrowotne związane z pandemią. 22,7 proc. badanych do trzech najważniejszych tematów zaliczyło kwestię pedofilii w Kościele.

Ankietowani jako ważne wymieniali również wzrost cen (20,9 proc.), ocieplenie klimatu (18,9 proc.) i zanieczyszczenie powietrza (17 proc.).

13,3 proc. ankietowanych jako temat ważny wskazało kontynuację programów socjalnych (500 plus), a 11,6 proc. kwestię nadchodzącej suszy.

Dyskusję wokół praw mniejszości seksualnych (LGBT) jako ważną wskazało 8,8 proc. badanych, a 8,1 proc. stwierdziło, że istotna była dla nich zmiana kandydata KO na prezydenta.

6 proc. ankietowanych jako ważne wskazało przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. Prawie tyle samo (5,9 proc.) wskazało na temat roszczeń organizacji żydowskich wobec Polski.

Sprawa związana z głosowaniem na listę przebojów radiowej Trójki jako temat ważny została wskazana przez 2,6 proc. badanych. 6,7 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać żadnej ze spraw, która była dla nich w kampanii istotna.

Badanie IBRIS zrealizował metodą CATI 17 czerwca na próbie 1100 osób.(PAP)

mchom/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany