25 czerwiec 2020

Irak: największy dobowy wzrost zachorowań i zgonów na Covid-19

Dobowy przyrost zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w Iraku po raz pierwszy przekroczył 100. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało w czwartek o 107 śmiertelnych przypadkach Covid-19. Stwierdzono też 2437 nowych infekcji, co także jest rekordową liczbą.
Koronawirus
36155
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W sumie w Iraku do tej pory stwierdzono 39 139 zakażeń, zmarło 1437 osób, a 18 051 osób wyzdrowiało.

Jak pisze AFP przez długi czas koronawirus rozprzestrzeniał się w Iraku bardzo powoli. Jednak obecnie, gdy wiele państw decyduje się na znoszenie ograniczeń gospodarczych i społecznych, pandemia w tym wyniszczonym wojną kraju rozwija się w zastraszającym tempie.

Zdaniem AFP miejscowa służba zdrowia nie jest już w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przypadkami zachorowań. Brakuje lekarzy, łóżek szpitalnych, lekarstw i respiratorów. Duża zachorowalność panuje wśród personelu medycznego.

Ministerstwo zdrowia zwraca uwagę, że wzrost liczby dobowych zakażeń obserwowany jest od zakończenia świętego dla muzułmanów miesiąca ramadan, 23 maja. Według resortu obecnie wielu Irakijczyków lekceważy ograniczenia wprowadzone w związku z zagrożeniem epidemicznym. (PAP)

zm/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
36155
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce