3 wrzesień 2020

Szef MZ: do inspekcji sanitarnych zostały wysłane instrukcje dot. nowych zasad izolacji i kwarantanny

Na moje polecenie GIS rozesłał dziś do inspekcji powiatowych i wojewódzkich szczegółowe instrukcje wyjaśniające nowe zasady izolacji i kwarantanny - przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

We wpisie na Twitterze zaznaczył, że także NFZ rozesłał do świadczeniobiorców komunikat w tej sprawie.

"Na moje polecenie GIS rozesłał dziś do inspekcji powiatowych i wojewódzkich szczegółowe instrukcje wyjaśniające nowe zasady izolacji i kwarantanny. NFZ rozesłał odpowiedni komunikat do świadczeniodawców" - napisał szef resortu zdrowia.

Od środy obowiązują nowe przepisy dotyczące zasad kwarantanny i izolacji. Przewidują one m.in. skrócenie czasu kwarantanny do 10 z 14 dni i wiążą zasady zwalniania z izolacji ze stanem klinicznym pacjenta.

Przewidują także, że lekarz może zwolnić z izolacji osobę z objawami klinicznymi COVID-19 po 3 dniach bez gorączki oraz objawów ze strony układu oddechowego, jednak nie wcześniej niż 13 dni od dnia wystąpienia u niej objawów. Osobę, u której objawy nie wystąpiły wypisać można po 10 dniach od zdiagnozowania u niej zakażenia.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/wr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany