10 czerwiec 2021

Weekendowa akcja szczepień m.in. na Pustyni Błędowskiej

Januszk57/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en
Zakopiańskie Krupówki, punkt widokowy Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej, a także miejscowości uzdrowiskowe, czyli Szczawnica i Krynica-Zdrój – to miejsca, gdzie w weekend odbędzie się akcja szczepień organizowana przez małopolskie władze i lokalnych samorządowców.
REKLAMA

W ramach akcji "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską" przygotowane zostały cztery tysiące dawek jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson, którym zaszczepić się będzie mógł każdy chętny. Nie trzeba rejestrować się wcześniej, wystarczy pojawić się na miejscu z dowodem osobistym.

Do udziału w akcji promującej szczepienia i małopolską turystykę, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii, wojewoda Łukasz Kmita, wraz z samorządowcami zachęcali podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

"Mamy przygotowane około czterech tysięcy szczepionek. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że sporo osób już się zaszczepiło. Dlatego apelujemy do wszystkich tych, które myślą o tym, żeby jechać na wakacje, nie męczyć się z testami, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dziś jego gwarancją jest szczepionka" – podkreślił wojewoda.

Kmita przypomniał, że pandemia dotknęła zarówno szpitale i całą służbę zdrowia, jak i samorządowców, a jednym skutecznym sposobem na wyjście z kryzysu jest zabezpieczenie się przed wirusem.

"Ten proces chcielibyśmy mieć już za sobą. Aby tak było, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy podjąć nierówną walkę z bardzo podstępnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus" – wskazał wojewoda. Zaapelował przy tym do wszystkich Małopolan, aby informację o akcji przekazywali swoim rodzinom i znajomym.

Zaszczepić będzie się można w godz. 10.00-18.00, przy Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej (gmina Klucze), na rogu ul. Zaruskiego i Krupówek w Zakopanem, obok dolnej stacji kolei linowej w Szczawnicy i przy deptaku, obok pomnika Mickiewicza, w Krynicy-Zdroju.(PAP)

nak/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany