16 czerwiec 2020

Wznowiono odprawy graniczne aut osobowych i ciężarowych w Medyce i Korczowej

fot. PAP
Od północy w nocy z poniedziałku na wtorek przywrócono funkcjonowanie podkarpackich przejść granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej dla samochodów osobowych i ciężarowych. Nadal nie przejadą tamtędy pociągi ani autokary.
Koronawirus
82809
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

„Od północy na granicy z Ukrainą wznowione zostają całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych na drogowym przejściu granicznym w Medyce. Nie dotyczy to jednak ruchu autokarów ani pociągów. Kontynuowane są tam też odprawy ruchu pieszego. Kontrole ruchu osobowego i towarowego dokonywane są również na przejściu granicznym w Korczowej” – przekazał PAP we wtorek rano chor. sztab. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zaznaczył jednocześnie, że na granicy z Ukrainą w dalszym ciągu zostają utrzymane obostrzenia sanitarne i ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.

Odprawy na przejściach granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej przywrócono na mocy rozporządzenia MSWiA z dnia 15 czerwca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.

„Na granicy zewnętrznej UE nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej, a Straż Graniczna zbiera i rejestruje w bazie sanitarnej szczegółowe dane dotyczące miejsca pobytu osób kierowanych na kwarantannę” – wyjaśnił Zakielarz.

Przypomniał też, że już od 13 czerwca granicę wewnętrzną UE można przekraczać swobodnie w dowolnym miejscu, zarówno na kierunku do, jak i z Polski. Jednak należy pamiętać, że np. władze Słowacji utrzymały ograniczenia dotyczące wjazdu obywateli Polski.(PAP)

autor: Agnieszka Pipała

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
82809
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany