25 wrzesień 2021

Poprawiły się warunki na beskidzkich szlakach

fot. PAP
Poprawiły się warunki na szlakach turystycznych w Beskidach i obecnie są dobre – poinformował w sobotę ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR. Rano w górach było pochmurno, ale z biegiem dnia powinno się wypogodzić i raczej nie będzie padało.
REKLAMA

"Rano w górach ograniczona była widoczność; lokalnie występowały mgły. W ciągu dnia powinny zaniknąć i na beskidzkich szlakach będzie bardzo przyjemnie. Termometry ok. godz. 8. wskazywały w górach 7-8 st. C" – powiedział dyżurny goprowiec.

W dolinach było cieplej. W Szczyrku temperatura wynosiła rano 14 st. Synoptycy prognozują, że wzrośnie w ciągu dnia o kilka stopni. W górach sięgnie 14-15 st. C.

Wcześnie rano przez chmury przebijało się słońce, ale ok. godz. 8. zachmurzyło się. Sobota ma jednak być dość pogodna.

Ratownicy przypominają, że dzień jest już krótszy; zmrok zapada wcześniej. Należy brać to pod uwagę planując dłuższą wędrówkę. Turyści, którzy wybiorą się na szlaki muszą pamiętać o odpowiednim obuwiu, nieprzemakalnej kurtce i kijkach, które pomogą zachować równowagę. Niezbędny jest zapas wody. Obowiązkowo trzeba mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek".

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany