3 wrzesień 2020

Minister finansów: liczę, że na koniec roku bezrobocie nie dojdzie do 8 proc.

fot. PAP
Bezrobocie na koniec tego roku może być niższe od zaplanowanych w nowelizacji budżetu 8 proc. - poinformował w czwartek w radiowej Jedynce minister finansów Tadeusz Kościński.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

"Mamy dość pozytywne sygnały z gospodarki, widać że (...) jest jakaś stabilizacja i na koniec czerwca i lipca bezrobocie było na poziomie 6,1 proc. Na początku pandemii prognozowaliśmy, że na koniec tego roku bezrobocie wyniesie kilkanaście procent" - powiedział Kościński.

Przyznał, że prognozy, iż bezrobocie (na koniec roku 2020 - PAP) wyniesie 8 proc., są dość konserwatywne. "Myślę, że można być optymistą, że do 8 proc. nie dojdzie" - powiedział.

Szef resortu finansów uważa, że polska gospodarka szybciej wyjdzie z recesji od europejskiej, a rząd zrobi wszystko, aby pobudzić wzrost gospodarczy.

"Polska gospodarka wyjdzie z recesji relatywnie szybko, już na koniec przyszłego roku. Spodziewam się, że europejska gospodarka - pod koniec 2022 roku" - stwierdził Kościński.

"Będziemy robili wszystko, aby pobudzić gospodarkę, i to jest też powód, dlaczego jest taki duży deficyt w nowelizacji budżetu w tym roku i na przyszły rok. Jego zdaniem "deficyt nie jest strasznie zły". "Ważne, na co te pieniądze wydajemy" - dodał szef MF.(PAP)

pif/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany