Nowoczesny konkurs historyczny?

zdjęcie: Nowoczesny konkurs historyczny? / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Jesteś miłośnikiem historii, kultury, przyrody? Znasz interesujące miejsca, obiekty i opowieści, którymi warto się podzielić? Weź udział w Konkursie – Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów – i wygraj!

Odkrycie Małej Ojczyzny

Fundacja Głos Historii zachęca do udziału w Konkursie: Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów, realizowanym w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO. Konkurs skierowany jest do osób indywidualnych, kół zainteresowań, stowarzyszeń i fundacji będących miłośnikami historii, kultury i przyrody, które chciałyby się podzielić swoją wiedzą. Nagrodzone prace wraz z ich wersją audio zostaną opublikowane w aplikacji „The Voice of History”.

Celem konkursu jest zachęcenie do aktywnego zwiedzania osób w każdym wieku i do lepszego poznawania swojej małej Ojczyzny oraz odkrywania jej walorów historycznych, kulturalnych i przyrodniczych – podkreśla prezes Fundacji Tomasz Szostakowski.

Czasami skarby dziedzictwa kulturowego znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu, a my ich nie znamy lub nie zauważamy będąc pochłoniętymi codziennymi obowiązkami. Konkurs ma zachęcić do odszukania tych miejsc, może do rozmowy ze starszymi osobami z rodziny, czy sąsiedztwa, może przyjrzenia się rodzinnym pożółkłym zdjęciom i w ten sposób dotarciu do historii, które mogą przyczynić się do rozsławienia naszego miasta, bądź regionu – podpowiada organizator Konkursu.


Zadanie konkursowe polega na stworzeniu trasy turystycznej składającej się z 7 ważnych, ciekawych, godnych upamiętnienia miejsc w danym mieście lub okolicy, które można odwiedzić podczas 1,5 godzinnego spaceru. Każde z tych miejsc powinno zostać opisane w paru zdaniach oraz zaprezentowane na zdjęciach własnego autorstwa. Wybrane przez jury trasy będą dodane do nowoczesnej aplikacji „The Voice of History”.

Historia w aplikacji

Aplikację Głos Historii, stworzyliśmy z myślą o naszych rodakach i gościach z zagranicy, osobach indywidualnych i całych rodzinach, o wszystkich otwartych na historię podaną w przyjazny sposób. Połączenie historii z nowoczesnością zachęca także najmłodszych do poznawania naszego dziedzictwa w sposób może bardziej atrakcyjny niż z podręczników – mówi prezes Szostakowski.
W samej Warszawie przygotowaliśmy 22 trasy wycieczek, które przybliżają wydarzenia z czasu Powstania Warszawskiego, Losy Żydów w Okupowanej Warszawie, historie Wielkich Polaków, Ofiar Stalinizmu oraz postać Leopolda Tyrmanda. W sumie zapraszamy do wysłuchania 481 minut opowieści po polsku, angielsku i niemiecku o 151 ciekawych, historycznych miejscach w Warszawie i Wrocławiu - dodaje.

Każda trasa zawiera informację, o ilości zwiedzanych obiektów, czasie potrzebnym do jej przejścia oraz długości wyrażonej w kilometrach. Tym samym daje możliwość świadomego wyboru i dostosowania jej do grupy zainteresowanych turystów. Konkurs ma poszerzyć tę bazę tras o kolejne interesujące miejsca.

Organizatorem Konkursu i pomysłodawcą aplikacji jest Fundacja Głos Historii, której celem jest upowszechnienie historii, wydarzeń oraz uczczenie pamięci ofiar II Wojny Światowej, czasów represji PRL, przybliżenie sylwetek wielkich Polaków, a także rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Zgłoszenia do Konkursu należy przesłać do 1 grudnia 2022 r. na adres: konkurs@gloshistorii.pl

Regulamin Konkursu dostępny jest na tutaj.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany